Telefon CMJ: 12-427-81-70

Jak oceniane są szpitale „Pytanie na Śniadanie” TVP 2

Dzięki realizowanemu przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) projektowi „Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent” coraz więcej osób dowiaduje się o znaczeniu akredytacji szpitali w zapewnieniu bezpieczeństwa opieki nad pacjentem.

Temat akredytacji w ochronie zdrowia pojawił się  w programie „Pytanie na Śniadanie” (PnŚ) w TVP2, 16 września  2015.

 

O akredytacji w Pytanie na Śniadanie

Akredytacja szpitali w programie „Pytanie na Śniadanie”

PnŚ prowadzili Marzena Rogalska i Tomasza Kamel. Gość programu prof. Rafał Niżankowski odpowiadał na pytania prowadzących m.in. o to czym jest akredytacja, czego dotyczy, kto ocenia szpitale i gdzie szukać informacji o szpitalach akredytowanych.

Logo akredytacji

Logo szpitala akredytowanego

R. Niżankowski: Logo szpitala akredytowanego – to jest to czego pacjent powinien poszukiwać jeżeli chce leczyć się w bezpieczniejszym szpitalu.

 

 

 

Kadr z programu "Pytanie na Śniadanie"

Kadr z programu „Pytanie na Śniadanie” Marzena Rogalska i Tomasz Kamel

W programie wyemitowany został także felieton nakręcony w akredytowanym Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie. Monika Zamachowska z zaangażowaniem poszukiwała odpowiedzi na pytanie – co trzeba zrobić aby uzyskać certyfikat akredytacyjny, co to są zdarzenia niepożądane, dlaczego pacjentom powinno zależeć, aby leczyć się w szpitalu posiadającym akredytację, czym jest Okołooperacyjna Karta Kontrolna i wiele innych.

 

Kadr z felietonu

Kadr z felietonu do programu Pytanie na Śniadanie

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi zrealizowanymi w ramach kampanii społeczno-informacyjnej „Akredytacja – jakość i bezpieczeństwo opieki”.

  1. Spot telewizyjny

  2. Spot radiowy

  3. „Pytanie na Śniadanie” z udziałem prof. R. Niżankowskiego

  4. „Pytanie na Śniadanie” felieton z udziałem Moniki Zamachowskiej